Przy zamówieniach powyżej 150zł WYSYŁKA GRATIS!
0

Your Cart

Jak palić sojowe świece zapachowe?

Choć można by pomyśleć, że świece zapachowe nie wymagają instrukcji obsługi, to jest kilka zasad, których po prostu trzeba przestrzegać, aby nie zniszczyć zakupionej świecy i cieszyć się zapachem od początku do końca knota. Zobaczcie czego unikać, aby zagwarantować idealne palenie świecy.

Prawidłowe palenie świecy sojowej

Przycinanie knotów przed paleniem świecy

1. Pamiętaj o tym, aby przed każdym zapaleniem świecy przyciąć drewniany knot do długości około 3-4 minimetrów (jest to wysokość minimalnie krótsza niż ta rekomendowana dla świec z knotem bawełnianym).

Zdjęcie stopionego wosku po prawidłowym paleniu świecy

2. Każde zapalenie świecy sojowej z drewnianym knotem powinno trwać dopóki wosk nie rozpuści się na całej powierzchni, aż do ścianek świecy. Pozwoli to zapobiec zjawisku tunelowania, czyli pozostawania wosku na ściankach naczyniach.

Wosk sojowy wykorzystywany w świecach zapachowych

3. Świecę należy wygasić, odcinając dostęp powietrza (nigdy nie gaś knota zdmuchując płomień), najprostszym sposobem jest zakrycie płomienia. Polecamy tutaj profesjonalne wygaszacze do świec.

Prawidłowe palenie świecy sojowej

4. Podczas palenia, świeca z drewnianym knotem nagrzewa się również od dołu. W celu ochrony delikatnych powierzchni zalecamy postawienie świecy na podstawce. W przypadku Kocich Spraw rolę tę doskonale spełni załączona przykrywka 🙂.

Najczęstsze wady wynikające z nieprawidłowego palenia świecy

1. Tunelowanie – świeca nie spala się prawidłowo, a część wosku nie roztapia się i pozostaje na ściankach, tworząc w ten sposób dziurę i skracając czas palenia.
2. Gaśnięcie świecy – zbyt mocne przycięcie knotów może spowodować, że będą one za krótkie i podczas palenia zostaną zalane roztopionym woskiem i zgaszone.
3. Niestabilny / wysoki płomień – pominięcie przycinania knotów do zalecanej wysokości sprawi, że płomień świecy będzie duży i niestabilny. To z kolei wpływa nie tylko na samo spalanie się świec, ale również bezpieczeństwo użytkowników.
4. Zanieczyszczenie świecy – nieprawidłowo przycięte knoty mogą spowodować pokruszenie i zabrudzenie świecy zwęglonym knotem lub jego fragmentami. Należy zwrócić uwagę na to, aby przed zapaleniem, skrócić knoty do zalecanej wartości i usunąć wszelkie pyłki, paprochy i inne zanieczyszczenia leżące na zastygniętym wosku.