0
Twój koszyk

Czy świece sojowe są zdrowe?

Data publikacji: 05.10.2022 Autor: Kocie Sprawy

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Czy świece sojowe są bezpieczne dla zwierząt?
  • Jakie są zalety świec sojowych?
  • Dlaczego świece sojowe są lepsze od świec z wosku pszczelego?

Zalety świec sojowych – najzdrowsze ze świec?

Świece sojowe są często chwalone jako najzdrowsza opcja na rynku produktów zapachowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych świec wykonanych z parafiny, świece sojowe są nietoksyczne i bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Dodatkowo świece tworzone na bazie soi wytwarzają znacznie mniej sadzy niż świece parafinowe, co czyni je czystszą opcją do użytku wewnętrznego.

Wosk sojowy do świec zapachowych Kocie Sprawy
Wysokiej klasy wosk sojowy bez sztucznych barwników i dodatków.

Z czym to się wiążę? Po pierwsze, mogą być droższe niż świece parafinowe. Ponadto, świece sojowe, szczególnie te tworzone w całości ręczne (jak nasze!) są trudniej dostępne niż świece parafinowe. Ich produkcja jest po prostu bardziej czasochłonna i rzadziej bywa automatyzowana na skalę przemysłową.

Dlaczego świece sojowe są lepsze od świec z wosku pszczelego?

W Kocich Sprawach, sprzedajemy tylko świece sojowe. Dlaczego? Ponieważ soja jest zasobem w pełni naturalnym, wegańskim i pozyskiwanym bez szkody dla zwierząt. Ten rodzaj świec pali się czyściej niż świece z wosku pszczelego i nie wytwarza przy tym tyle sadzy.

Prawidłowo palona świeca sojowa bez żadnych toksycznych dodatków.

Nasze świece są również nietoksyczne i hipoalergiczne, co czyni je doskonałym prezentem dla osób z alergią lub nadwrażliwością. Zazwyczaj świece sojowe spalają się dłużej niż świece z wosku pszczelego. Nasze świece sojowe są zalewane ręcznie i nasycane olejkami z najwyższej półki, co czyni je naprawdę wyjątkowym produktem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *